Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak wcale je zaaranżować?

Prasóweczki Warto przeczytać

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować? Bojowniki, ze powodu na nasze drogie ubarwienie, dość często chciane są do upraw w domowych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które bierzemy na bliskich pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do jedzenia dobrej jakości i zdrowia.

Niezwykle znaczącym jest, by dać im jak najodpowiedniejsze warunki do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli bawić się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niekorzystne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i docierają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia rozwija się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników jest szybsza, akwarium powinno zawierać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, dlatego w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, i wtedy świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być dużo zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze to także inną zaletę – chroni ryby przed za dużym wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o wystawić na chwila roślin, które będą stosowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy drugie czynniki podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Zapewni nam więc cudowne warunki do praktyce tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej doskonałej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments