Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł miesiąca

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię ostrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i wzmożonym pragnieniem, znaczy to, że borykasz się z kacem. Kac może liczyć wiele objawów, zarówno tych głównie uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija zaś nie zezwala na normalne funkcjonowanie, a “dołączaniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Żeby jednak powstać z łóżka, pójść na zakupy, do produkcji lub po prostu zapanować nad naszym ciałem, można skorzystać po inne środki na kaca: od suplementów kupionych w aptece, po pewne kroplówki na kaca.

 

Co zatem istnieje kac?

Kacem nazywa się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i elementami dodatkowymi zawartymi w niektórych kolorowych alkoholach i pełne odwodnienie organizmu. Gdyby przystąpić do kaca z dozą sarkazmu, ważna by napisać, że systemem na uniknięcie kasa jest niespożywanie alkoholu. Jednak dobre towarzystwo, okazja do hucznego świętowania i wada umiaru powodują, że produkty nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to produkt działania drinka z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz wszystkie odwodnienie organizmu.
Środki na kaca z apteki

Zmierzając do apteki, lub nawet stając się na stacji benzynowej, możemy kupić środki na kaca. Te sprzedawane w jednorazowych a wspanialszych opakowaniach, to zwłaszcza złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede wszystkim oferowane są w postaci musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych środków są dyskusyjne. Na dowód powszechnie w nich wiązany kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, zaś w powiązaniu z wykonującym również w systemie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten punkt znajdziemy przede wszystkim w środkach, które nie ale mają łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem leków na kaca istnieje zatem, że wielką większość otrzymuje się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. I leczenie kaca powinno budować się na czemuś wody i elektrolitów w systemie. Ważna jednak sprawić to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej imprezie na stopy może dać kroplówka na kaca, która zawiera głównie glukozę i elektrolity, jednak można zdecydować się również na kroplówki bogatsze w magazynie, czyli takie z witaminami (np. C i B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn zbierających się po spożyciu niezliczonej liczbie alkoholu w wątrobie.
To, jak łatwo zadziała kroplówka na kaca, chce od indywidualnych cech chorego, chociaż w dużej części przypadków przynosi duże rezultaty. Podanie kroplówki na pewno też skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, a także niweluje stres, bo przynosi szybką ulgę i podnosi na nogi. Dobrana i dana przez specjalistę kroplówka na kaca jest jedynym lekarstwem dla kobiet, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć a które dużo szybko muszą znowu stanąć na nogach. Zabieg podania kroplówki trwa do 1 godziny, i po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Środek na kaca potrafi istnieć stosowany doraźnie, gdy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból góry i zmęczenie. W przypadkach dużych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Zapewne nie wolno jej stosować sobie sam, jednak trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która daje usługi oferowania kroplówek na kaca w domu pacjenta. Skład będzie dobrany idealnie do spraw pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments