{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych przypadkach może nam znacznie ułatwić życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem ukrywa się nasza przeszłość związana z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą historię finansową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli zamierzamy składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów oraz garść wiadomości na temat zakupów na raty spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych względów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na uzyskanie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o