Przeprowadzka do nowego mieszkania - jak załatwić to sprawnie?

Przeprowadzka do nowego mieszkania – jak załatwić to sprawnie?

Warto przeczytać

Im lepiej się do tego przygotujemy i staranniej spakujemy nasze dobra, tym prościej będzie nam potem doprowadzić mieszkanie do stanu naturalnego.

Zabezpieczenie przedmiotów

Niestety, odpowiednie zabezpieczenie i przetransportowanie ogromnej ilości przedmiotów nie jest proste. Niemniej trzeba to zrobić, bo spakowane rzeczy można łatwiej i szybciej przenosić. Samo pakowanie zaczynamy od tych pomieszczeń, w których bywamy najrzadziej. Te w których przebywamy non stop, należy zacząć pakować dopiero kilka dni przed planowaną przeprowadzką lub gruntownym remontem, koniecznie pamiętając przy tym, żeby najbardziej potrzebne przedmioty zostawić na sam koniec.

Samemu pakowaniu powinna towarzyszyć bardzo ostra selekcja. To, co jest nam niepotrzebne, wędruje do specjalnego pudła, które może być potem wystawione na sprzedaż lub przekazane jakiejś organizacji, zajmującej się obrotem rzeczy używanych. Przeprowadzka lub remont to idealny czas na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy.

Dlatego przy pakowaniu warto zadać sobie pytanie o, to kiedy ostatni raz używaliśmy danego przedmiotu. Wiele rzeczy trzymamy jedynie z racji przyzwyczajenia lub po prostu myślimy, że mogą się nam one kiedyś przydać, choć tak naprawdę od lat zbierają jedynie kurz, a ich wartość użytkowa jest praktycznie zerowa.

Ergonomiczne pakowanie

Oczywiście, aby się sprawnie i szybko spakować niezbędne nam będą kartony. Skąd je jednak wziąć? Najlepszym sposobem jest udanie się do dowolnego supermarketu i zapytanie, czy nie mają jakiejś ilości kartonów, które nie są im potrzebne, a my je chętnie przygarniemy.

W większości takich sklepów nie tylko znajdziemy kartony, ale też one chętnie się ich pozbędą. Możemy też poinformować wcześniej obsługę sklepu, że będziemy potrzebowali kartonów i aby jeśli to oczywiście możliwe, przygotowała je dla nas stosunkowo wcześniej.

Kiedy zaczniemy już pakować przedmioty w kartony, to zróbmy to z głową. Talerze, ubrania i rzeczy lekkie pakujemy w kartony poziome. Będzie nam je wtedy łatwiej nosić, bez względu na to, czy chodzi o remont, czy przeprowadzkę. W przypadku tej ostatniej należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczek. W innym przypadku mogą się one rozpaść podczas samego transportu, co oznacza zazwyczaj zniszczenie całości przesyłki.

Co w przypadku remontu?

Jeśli chodzi o remont, to zadbajmy tylko o to, żeby rzeczy nie były cięższe niż wytrzymałość samego kartonu. O ile oczywiście nie wynosimy ich na czas remontu z domu. Książki i płyty należy pakować z umiarem, bo zbyt ciężki karton może się rozerwać w trakcie przenoszenia. Można też zainwestować w pudło o wzmocnionym dnie lub zwyczajnie rozłożyć ciężar na kilka mniejszych kartonów. Jeśli się przeprowadzamy i zabieramy ze sobą meble, to także je trzeba odpowiednio zabezpieczyć.

Zamykamy wszelkie szuflady i zaklejamy je taśmą, jeśli nie ma możliwości zamknięcia ich na klucz. Warto też usunąć wszystkie elementy ruchome jak na przykład szklane półki w kredensie. Sprzęt elektroniczny oraz szkło należy dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową.

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments