Regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych. W jaki sposób wykonuje się regenerację pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych. W jaki sposób wykonuje się regenerację pomp hydraulicznych?

Prasóweczki

Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw trzeba zrozumieć, czym jest regeneracja pomp hydraulicznych. Regeneracja (czyli regeneracja) pomp hydraulicznych polega na usunięciu zużytej tkanki i wstawieniu nowej. Jest to proces konieczny, ponieważ zużyta tkanka pompy może spowodować jej awarię. Naprawa pomp hydraulicznych następuje w specjalistycznym zakładzie hydrauliki siłowej. Nie należy regenerować pompy hydraulicznej samodzielnie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie pompy i tym samym poważne straty poniesione przez firmę. Regeneracja pomp może kosztować – koszty tego procesu są związane zarówno z ceną części jak i pracami. Jednak jest to inwestycja, która z pewnością się opłaca.

Naprawa pomp hydraulicznych – zakłady hydrauliki siłowej 

Pompa hydrauliczna jest podstawowym elementem układu hydraulicznego. Jej zużycie może powodować obniżenie wydajności całego systemu hydraulicznego. Dlatego też konieczna jest regeneracja pomp hydraulicznych. Regeneracja ta pozwala na przywrócenie pierwotnej wydajności, co bezpośrednio przekłada się na unowocześnienie całego systemu hydraulicznego. Ponadto możliwe jest także wykorzystanie nowych części zamiennych bardzo dokładnie pod konkretne zastosowanie.

Regeneracja charakteryzuje się również to, że najczęstszymi elementami, dla których poddawane jest regeneracji są przede wszystkim komory sprężania i cylindry.

Regeneracja pompy hydraulicznej najczęściej polega na demontażu części, odlaniu zanieczyszczeń oraz ich starannie demontażu. Czynność ten jest możliwa dzięki specjalistycznej prasie. Jej pomoc umożliwia również pełną segregację części.

Ponadto, po każdej regeneracji pompa trafia jeszcze do specjalistycznego zakładu diagnostycznego hydrauliki siłowej, gdzie sprawdza się jej pracę pod kontem wydajności i stanu technicznego. Dzięki temu istnieje możliwość określenie również takich cech jak łożyskowanie lub uszczelnienia. To też jest podstawowy krok do wcześniejszego upewnienia się, że nowa tkanka nie będzie miała zbyt dużych problemów i możliwości awarii.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę są czynności przygotowujące pompy do montażu. Regeneracja pomp hydraulicznych to również czyszczenie za pomocą specjalistycznych środków chemicznych wszystkich elementów, które są narażone na uszkodzenie.

Regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych. W jaki sposób wykonuje się regenerację pomp hydraulicznych?

 Pomp hydraulicznych regeneracja

Naprawa pomp hydraulicznych to najczęstszy sposób podniesienia wydajności układu hydraulicznego oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracy. Regenerowane części zawsze są zgodne z parametrami maszyny jak i wymaganiami. Ponadto z regeneracją należy korzystać, ponieważ jest to proces gwarantujący długoterminowe utrzymanie maszyn hydraulicznych w dobrej formie oraz bezawaryjnej pracy.

Sposób wykonania regeneracji pomp hydraulicznych jest zależny od rodzaju pompy. Natomiast jej celem jest wymiana części eksploatowanych przez pompę, które uległy stopniowemu zużyciu po okresie swojej żywotności. Natomiast w ofercie firm oferujących usługi Naprawa pomp hydraulicznych znalazło się również i takie pozycje, że renowacja czy też regeneracja pomp hydraulicznych obejmuje również wymianę elementów uszkodzonych, a nie tylko części zużytych przez maszynę.

Naprawa pompy hydraulicznej– najczęstsze powody uszkodzeń i objawy

Pompy hydrauliczne to podzespoły maszyny, który odpowiada za przepływ cieczy hydraulicznej. Jeżeli pompa nie działa prawidłowo, to możemy mieć problemy z jej prawidłową pracą. Najczęstsze powody uszkodzeń pompy hydraulicznej to:

– zanieczyszczenia cieczy hydraulicznej;

– utrata ciśnienia;

– zły stan uszczelek;

– awaria zaworu regulacyjnego.

Regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych. W jaki sposób wykonuje się regenerację pomp hydraulicznych?

Objawami uszkodzonej pompy hydraulicznej mogą być:

– utrata mocy maszyny;

– problemy ze sterowaniem maszyną;

– wibracje podczas pracy maszyny;

– hałas podczas pracy maszyny.

Jeżeli zauważymy jakiekolwiek z powyższych objawów, to najprawdopodobniej pompa hydrauliczna jest uszkodzona. Wtedy należy koniecznie udać się do warsztatu hydrauliki siłowej. Pompę należy pokazać mechanikowi hydrauliki siłowej, który przyjrzy się jej podczas pracy maszyny i rozpozna powód uszkodzenia. Po ustaleniu powodu naprawy, możliwe będzie dokonanie pierwszej oceny opłacalności wymiany pompy na nową lub wsteczną regeneracją.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments