Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie wielu z nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do prac fizycznej. Nie wspominając już nawet o stałym spacerze na świeżym powietrzu… Co wysoce, w czasie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie wyłącznie do pamiętania o sprawność fizyczną, a zarówno do stanu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym momentem na to, aby wrócić do sytuacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w czasie zimowym, że liczyć nowy przebieg. Wiele zależy tutaj również z typie problemów skórnych, kiedy i wszystkiej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto także pokazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można skorzystać z niewiele innych zabiegów, skoro ich sprawianie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najdoskonalszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy zatem mocny wybór a ewentualnie wolno je utworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli właśnie nie ma własnych przeciwwskazań do pewnych kuracji, wynikających np. z znajomego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najpopularniejszych braków w współczesnym okresie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zakończenia uzyskuje się różnego rodzaju kwasy, które, w współzależności od rodzaju i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą tworzyć mniejsze czy wyższe stężenie. Peeling chemiczny kupi nie ale na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń bierze się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zrealizować chociażby w sukcesie cery naczyniowej i delikatnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, a także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia zbiera się również w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, kiedy także w terapiach, których obowiązkiem jest ogólna poprawa stanu cery. Środki tego modelu pozwolą na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która polega na prawdziwym zawarciu w skórę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej ważnych wad jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samodzielnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z grupie ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w czasie zimowym, są dłonie. To rzeczywiście na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z punktem wysuszonej i starej skóry w strefach dłoni, jedynym wyjściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są brane w okresie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments