Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak efektywne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają pierwszorzędne stanowienie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo dopiero na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy posiadają podobne objawy, tylko mogące być zyskiem np. grypy lub innej choroby, nie będącej nic zgodnego z groźnym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak zarówno osoby cierpiące kiedy i te z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego szczególne znaczenie jest robienie jak największej kwoty testów, jeszcze tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są łatwe w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dodana istnieje wyjątkowo informacja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na drogi wykrycia przeciwciał IgM w okresie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwala optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zasięgu skuteczności działania testów podaje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne obecnie na zbytu to miłe i najwłaściwsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które korzystały kontakt z złymi lub nosicielami na strategiczne znaczenia jeżeli szuka o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszelkim świecie, w obecnym dodatkowo w Polsce. Wyniki eksperymentów są na tyle już dostępne, by móc nauczyć działanie noszące na planie odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments