Wycieczki objazdowe - czy jesień to dobra pora?

Wycieczki objazdowe – czy jesień to dobra pora?

Warto przeczytać

Skończyły się wakacje, więc czas zakończyć wylegiwanie się na plażach i zwiedzanie odległych zakątków. Nie ma słońca, pogoda niesprzyjająca, więc lepiej siedzieć w domu. Czy to prawda? W żadnym wypadku! Jesień jest idealna na wszelkie podróże, a szczególnie objazdowe. Za oknem w domu szaro i buro, ale zamiast siedzieć w fotelu i marzyć o kolejnych wakacjach, już teraz możesz wybrać się w podróż.

Jesień idealna na podróżowanie

W lato wyjeżdżają wszyscy, bo utarło się, że to najlepszy czas na wakacje. Ale czy jesień to dobry czas na wycieczki objazdowe? Oczywiście, że tak. Wybierz się w podróż jesienią, która także oferuje często piękną pogodę, a wydasz dużo mniej za te same doświadczenia, a nawet lepsze, bo nie będziesz zwiedzać w tłumach, męcząc się w kolejkach i to w upale.

W październiku też możesz łatwo trafić na 20 stopni, a nawet jeśli będzie trzeba założyć bluzę, bo jest chłodniej, czy to w czymś przeszkadza? Zabytki są tak samo piękne, a nawet często bardziej wyjątkowe, bo wszystko jesienią wygląda pięknie, przy wielokolorowych liściach drzew. Wszędzie jest taniej, a przede wszystkim tańsze są wycieczki.

Poza tym, kto powiedział, że musisz jesienią zwiedzać Polskę? Przecież wycieczki objazdowe są organizowane na cały świat. Możesz zwiedzać Europę południową, a tam jest cały czas cieplutko, przy czym jest mniej ludzi i jest dużo taniej.

Dlaczego warto skorzystać z wycieczki objazdowej?

Wycieczki objazdowe mają to do siebie, że bardzo rozwijają człowieka. Jeździsz z miejsca na miejsce, dzięki czemu zobaczysz naprawdę wiele atrakcji w ciągu jednego wyjazdu. Uwielbiają je zwolennicy aktywnego wypoczynku, którzy gardzą leżeniem na plaży całymi dniami lub jeszcze gorzej wylegiwaniem się przy basenie hotelowym i zwiedzanie jedynie baru z alkoholami.

Wycieczki objazdowe oferują niezapomniane wrażenia. Podczas jednego wyjazdu możesz obejrzeć przykładowo cały Szlak Orlich Gniazd i poznać wspaniałą historię polskich zamków budowanych przez Kazimierza Wielkiego. Wybierając zwiedzanie Europy, nic nie stoi na przeszkodzie zwiedzenia wszystkich najważniejszych miast Włoch, Francji, Hiszpanii czy Grecji.

Wyobraź sobie tylko, jedna wycieczka, a Ty zwiedzasz Rzym, Watykan, Wenecję, Neapol, Mediolan, San Marino i Monte Cassino. W Polsce rodzina i znajomi marzną, bo już jesień, a Ty grzejesz się w śródziemnomorskim klimacie, a najlepsze w tym jest to, że ceny są o wiele niższe niż w lato. Dodatkowym atutem jesieni jest to, że nie ma letnich czterdziestostopniowych upałów, które wcale nie zachęcają do zwiedzania, ale raczej do sjesty.

Pogoda nie popsuje planów

Czy jednak pogoda jest problemem podczas takiej wycieczki? Przecież zawsze możesz użyć parasola, albo po prostu ubrać się nieco grubiej. Zwiedzając fjordy norweskie i odczuwając chłód północy też przeżywasz niecodzienne doświadczenia. Jadąc komfortowym autokarem z ogrzewaniem, klimatyzacją, telewizorem, ubikacją i wygodnymi fotelami, pogoda w ogóle nie jest Ci straszna. Tak naprawdę chłodniejsze dni i noce są dużo przyjemniejsze do podróżowania. W hotelach nocą też jest cieplutko, a możesz się rozgrzać gorącą herbatą, kawą, czy czymś mocniejszym w barze.

To nie jest tak, że lato jest zarezerwowane na wyjazdy. Jesień oferuje niezapomniane widoki, piękne wielokolorowe liście, przystępne do podróży temperatury powietrza oraz niskie ceny i brak tłumów i wielkich kolejek przy każdej atrakcji.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments